icdl چیست و چه کاربردی دارد؟

احتمالا کلمه ICDL را شنیده اید. این همان کلمه ای است که اگر دنبال یادگیری کامپیوتر  یا به دنبال کار بوده اید به گوشتان خورده است. درست است ICDL یک مهارت ضروری است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی لازم است هر شخص حداقل مهارت کار با کامپیوتر را بداند. همچنین ICDL پیش زمینه یادگیری باقی مهارت های کامپیوتری است و هر شخص ابتدا قبل از شروع یادگیری زیرشاخه های کامپیوتری باید ICDL  را فراگیرند. و حالا باید به این سوال پاسخ بدهیم که چرا یادگیریش لازم و واجبه!

اما ICDL چیست؟

آی سی دی ال مخفف عبارت انگیسی International Computer Driving License و به معنای گواهینامه مهارت کار با کامپیوتر است. که شامل هفت مهارت زیر است: 

  • IT یا فناوری اطلاعات: در این مبحث با مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات آشنا می شوید.
  • Windows ویندوز:  اصول کار با کامپیوتر ومدیریت فایلها را در این مبحث یاد می گیرید.
  • Word ورد: شیوه به کارگیری نرم افزار واژه پرداز. از مجموعه مایکروسافت آفیس را با ورد یاد می گیرید.
  • Excel اکسل: در این مبحث شیوه کار با صفحه گسترده را برای محاسبات می آموزید.
  • Access اکسس: شیوه استفاده از نرم افزار پایگاه داده ه در این مهارت آموزش داده می شود.
  • Powerpoint  پاورپوینت: در این مهارت کار با نرم افزار ارائه مطلب از مجموعه مایکروسافت آفیس را می آموزید.
  • Internet  اینترنت: در این مبحث، فراگیران کار با با اینترنت، ارتباطات، جستجو در اینترنت و تنظیمات مختلف ویندوز و مرورگرها را می آموزند.

با در دست داشتن مدرک ICDL شما میتوانید در دستگاه های اجرایی، شرکت ها، آموزشگاه ها، مطب ها، بیمارستان ها و…. مشغول به کار شوید زیرا مهارت کار با کامپیوتر یک امر ضروری برای فردیست که دنبال کار است و میتواند یک امتیاز برای استخدام باشد.

اگر به دنبال مدرک معتبر ICDL هستید می توانید با آموزشگاه کامپیوتر اکسیر آموزش تماس بگیرید. اگر همچنان می خواهید بدانید که ICDL چیست و یا به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می تانید مشاوره آموزشی رایگان از آموزشگاه دریافت کنید.